plecach-fit22.pl

3 najczęstsze rodzaje zaburzeń odżywiania i ich możliwe przyczyny

Ludzie, którzy zbyt zaniepokojeni swoją wagą i wyglądem ciała mogą rozwijać się zaburzenia odżywiania. Jeśli nie zawiedzeni z powodu swojego wyglądu, można odwołać się do niewłaściwych nawyków, które niszczą twoje zdrowie. Istnieje kilka rodzajów zaburzeń odżywiania, które mogą mieć objawy niedostatecznego lub nadmiernego zasilania. Bulimia, anoreksja i przejadanie są jednymi z najbardziej powszechnych rodzajów zaburzeń odżywiania. Zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą stać się ofiarami tych warunkach. Nastolatków lub na początku dorosłych bardziej narażone na ryzyko rozwoju nieprawidłowych nawyków żywieniowych.

Spożywcze zaburzenia zostały sklasyfikowane jako medyczne choroby, że należy także procedury medyczne.

Leczenie tych zaburzeń może być bardzo skuteczne. Jeśli jesteś lub kogoś, kogo znasz cierpi na któregokolwiek z tych warunków, należy natychmiast szukać fachowej pomocy medycznej. Jeśli nie podjęte pilne działania, konsekwencje mogą być szkodliwych. Zaburzenia odżywiania zazwyczaj współistnieją z innymi problemami emocjonalnymi, takimi jak depresja, zaburzenia lękowe, nadużywanie substancji psychoaktywnych.Spożywcze zaburzenia zostały sklasyfikowane jako medyczne choroby, że należy także procedury medyczne.

Anoreksja-jest to popularny rodzaj zaburzenia jedzenia. Ludzie, którzy cierpią z tego warunku natrętny strach przybierania na wadze. Ich postrzeganie swojej wagi ciała stara się być nierealnych, ponieważ oni chcą utrzymać swoją wagę na zdrowym poziomie. Anoreksja, ofiary anoreksji zawsze uważają, że mają nadwagę, podczas gdy w rzeczywistości są one już niedowagę. Są one wściekle jedzą zbyt mało jedzenia. Konsekwencje anoreksja jest szkodliwe, i należą do niewydolności wielonarządowej, uszkodzenia mózgu, bezpłodność, problemy z sercem i utraty masy kostnej. Istnieje wysokie ryzyko śmierci dla osób cierpiących na anoreksję.

Bulimia-to jeszcze nieregularne choroby w jedzeniu.

Jej objawy obejmują spożywanie dużej ilości żywności (obżarstwo), a potem zrekompensować go, powodując wymioty. Zawieść ich obżarstwa, chorych булемией mogą także nadmierne ćwiczenia lub przyjmować dużą ilość leków moczopędnych lub środków przeczyszczających. Bulimia u mężczyzn i kobiet jest mocno niezadowolony z ich wagi i wyglądu. Boją się przytyć, a także. Skłonność pacjentów булемией’ alkohol i dmuchania, jak zwykle w tajemnicy, co prowadzi do ich poczuciem winy, haniebną i z pod kontroli. Traumatyczne skutki bulimii są poważne nawodnienia, problemy przewodu pokarmowego i zaburzenia równowagi elektrolitowej, co może prowadzić do niewydolności trudności.

Obżarstwa napadowego. Zaburzenie to charakteryzuje się tym, że z pod kontroli w jedzeniu.

Ale w przeciwieństwie do bulimii, alkohol konsumentów nie dmuchania, nadmierne ćwiczenia fizyczne, lub biorą leki moczopędne lub środki przeczyszczające po przejadania się. Dlatego alkohol konsumenci miewają skłonność być otyli. Z powodu nadmiernej masy ciała, ludzie, którzy cierpią z obżarstwa, również mogą rozwinąć się choroby sercowo-naczyniowe. Tych, którzy zmagają się z tą chorobą mogą również cierpieć z powodu uczucia smutku, poczucia winy i wstydu za swoje przejadanie się, które z kolei pogorszy ich zaburzenia jedzenia nawyk.Bulimia-to jeszcze nieregularne choroby w jedzeniu.

Ściana czynniki prowadzą do rozwoju zaburzeń odżywiania, choć dokładna przyczyna nie może być podana. Czynniki biologiczne, takie jak skoki hormonalne funkcjonowania, niedoboru składników odżywczych i genetyka traktowany jako przyczyny. Czynniki psychologiczne mogą być sprawcami, też, takie jak niska samoocena i negatywny obraz ciała. Czynniki środowiskowe, które mogą powodować zwyczaj zaburzenia określonych zawodów i specjalności, które wymagają być cienkie (modelowanie i baletu), estetycznie-centric sportów, które wymagają utrzymania chudziutka, a jej twarz dla lepszego widoku (balet, zapasy, gimnastyka, pływanie, wioślarstwo itp.). Dziecięce i rodzinne kontuzji, dysfunkcyjna rodzina, dynamika, kulturalne i presja ze strony rówieśników i intensywne życie zmiany innych możliwych środowiskowych przyczyn zaburzeń odżywiania.

Różne poziomy leczenia, tak, że jeśli ty lub członek twojej rodziny lub przyjaciel cierpi na zaburzenia odżywiania, należy natychmiast zwrócić się o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll To Top